دسته‌بندی نشده

چگونه یک وبلاگ حرفه ای بنویسیم؟

Rate this post

چگونه یک وبلاگ حرفه ای بنویسیم؟

نوشتن یک وبلاگ حرفه ای و کاربرد آن در زمینه های مختلف اهمیت بسیاری دارد ، حتی میتوان گفت که وبلاگ نویسی با سایت ها بوجود آمده اند به علاوه امروزه وبلاگ ها موجب بالابردن بازدید سایت های کسب و کار میشوند ، به گونه ای که از آن به عنوان وسیله ای برای تبلیغات سایت های شرکت ها استفاده میشود.

اهمیت وبلاگ نویسی هنوز درشرکت های بزرگ دنیا دیده میشود حتی سایت های معروفی نظیر گوگل و .. با وجود رتبه خوبی که دارند ، از وبلاگ استفاده میکنند.

نوشتن وبلاگ موجب دسترسی آسان مخاطب به اطلاعات مختلف و آگاهی بیشتر در مورد موضوعی میشود اما این سوال برای هر شخصی که قصد انجام این کار را دارد پیش می آید که چگونه یک وبلاگ حرفه ای میتوان نوشت؟

.مطرح نمودن عنوان در وبلاگ حرفه ای

مخاطبان همیشه برای خواندن کامل یک وبلاگ عنوان یا همان موضوع مطرح شده را در ابتدای آن میخوانند ، که اگر عنوان به نظرشان جالب و جذاب آمد ادامه ی آن وبلاگ را مطالعه خواهند کرد به همین دلیل نباید عنوان را به صورت کلی و مبهم مطرح کرد زیرا مخاطب را گیج و سردرگم میکند.

به علاوه برای سئو کردن وبلاگ ،گوگل اهمیت بسیار زیادی به عنوان مطالب و کلمات کلیدی میدهد.

بنابراین باید یک عنوان واضح و شفاف و با کلمات کلیدی مشخص برای سئو انتخاب کرد.

.گذاشتن عکس شاخص در وبلاگ

برای انتخاب عکس باید دقت کنیم که عکس انتخابی ، به موضوع نوشته شده مرتبط باشد وهر چقدر حقیقی تر باشد مخاطب را بیشتر به خود جذب میکند، همچنین تلاش کنید تا از عکس های تازه و جدید استفاده کنید زیرا برخی عکس ها به دلیل وایرال شدن بیش از حد در دنیای مجازی موجب تنفر و دلزدگی مخاطبان میشود ، حتی میتوانید از تصاویر و عکس هایی که خودتان انداخته اید استفاده کنید.

. استفاده از پاراگراف های کوتاه

متنی که مینویسید باید خوانا و ساده باشد و باید تا جای امکان از جملات طولانی خودداری کنید و تا جایی که  ممکن است از گزافه گویی دوری کنید و مطالب را به صورت مختصر و مفید خلاصه کنید.

. استفاده از موارد موردی یا عددگذاری در متن

برای مخاطبانی که امکان سردرگمی برایشان وجود دارد و حوصله ی خواندن کامل مطالب را دارند بهتر است به بیان شماره ای مطالب بپردازید.

  . مثال های مختلف بزنید

برای رساندن بهتر مطلب به مخاطبان باید مثال های مختلفی زد تا به طور ملموس تری بتوان به منظوری که دارید مخاطبان را نزدیک کنید.

. داشتن خلاقیت در نوشتن وبلاگ

نوشتن مطالب به صورت خلاقانه کار آسانی نیست بلکه نیازمند آموزش و یادگیری است، به طوری که شما باید طوری مطالب را بنویسید به طوری که مخاطب با وجود مطالب فروانی که در مورد موضوع نوشته شده وجود دارد وبلاگ شما را انتخاب کند و بخواند.

.مطالب نویسندگان مشهور را بخوانید

برای بهتر شدن وبلاگ نویسی باید مطالب نویسندگان معروف در سراسر دنیا را مطالعه کنید تا دید باز تری نسبت به وبلاگ نویسی داشته باشید حتی کتاب ها و مجلات و مقاله هایی که به شغلتان مربوط نمیشود را بخوانید زیرا این امر موجب بهتر شدن فن نوشتن و خواندن شما میشود.

زیرا شما زمانی میتوانید خوب بنویسید که نوشته های خوب را بشناسید و آنها را بخوانید به علاوه شما با خواندن آثار نویسندگان معروف میتوانید بهتر وبلاگ بنویسید خیلی بهتر از این است که شخصی از راه برسد و او را راهنمایی کند.

.سوالات مرتبط با متن بپرسید و آنها را پاسخ دهید

این امکان وجود دارد که پرسیدن سوالات مختلف میتواند خسته کننده باشد اما مطمئن باشید این یکی از روش های خوب برای هدایت مخاطب به سوی هدف نویسنده وبلاگ است.برای مثال میتوانید بگویید یکی از سوالاتی که ذهن بسیاری از افراد را در گیر کرده است این است که..

.داشتن نتیجه گیری در وبلاگ ها

در پایان هر مقاله باید باید یک جمع بندی از تمام مطالبی که ذکر کردید بیان کنید تا ذهن مخاطبان را به سوی یک طرح کلی برسانید که با خواندن این مقاله چه چیزی دستگیرشان شده است.

 .استفاده از علامت های نگارشی

برای اینکه مخاطبان بتوانند وبلاگ شمارا به راحتی بخوانند باید علامت های نگارشی را در جای درست و به موقع استفاده کنید به ویژه گذاشتن کاما و نقطه پایان هر پاراگراف و بند را نباید از یاد برد.

همچنین شما باید چندین مرتبه یک وبلاگ را بخوانید تا از عدم وجود غلط املائی در آن اطمینان حاصل نمایید.

این نکته را به یاد داشته باشید که شما نمی توانید با خواندن این نکات یک وبلاگ نویس حرفه ای شوید بلکه باید با تمرین و استمرار در وبلاگ نویسی و بالابردن تجربه شخصی تان در این زمینه قهار شوید.

این را از یاد نبرید که در نوشتن نباید تمام وقتتان را برای راضی نگه داشتن تک تک افراد هدر دهید.

از این که تا پایان این مقاله همراه شرکت ویا وب بودید سپاسگزاریم.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

53 − = 47