تولید محتوا

چگونه یک محتوای قدرتمند بسازیم؟

Rate this post

تولید محتوای جذاب و قدرتمند برای همگی دوست داشتنی است، حتی جذب مخاطبین را در فیلم ها و سریال هایی که محتوای قدرتمندی دارند، به وضوح میتوان دید.
درجذب مخاطب، باید تماشگران مختلف را که ازنسل های مختلف هستند درنظر گرفت و نقطه ی اشتراک آنان را پیدا کرد که همه آنان به محتوای جذاب و قدرتمند علاقه ی بسیاری دارند.
امروزه بازاریابی محتوایی در هر کسب وکاری میتواند آن شغل را به طورعجیبی دگرگون کند که برای این کار تنها به یک محتوای قدرتمند و جذاب نیازداریم.
با خواندن این مقاله میتوانید فوت و فن های مربوط به محتوای قدرتمند را بیاموزید که چگونه برای کسب و کارتان محتوا سازی کنید،ابتدا باید بدانیم تولید محتوا چیست؟

تولید محتوا چیست؟

تولید محتوا به فرایندی گفته میشود که به تولید و خلق ایده های جدید میپردازد،که برای مخاطبان جذاب به نظر می آید، ابتدا باید هدف و موضاعات را مشخص کنید، سپس درمورد مطالب آن محتوای نوشتاری و بصری ایجاد کنید ، که این اطلاعات را میتوانید در قالب های مختلفی ارائه دهید.

تمرکز روی موارد کاربردی:

یک قاعده کلی وجود دارد که آن را باید پایه ی هر محتوای قدرتمندی در نظر بگیریم ، طبیعتا یک محتوای جذاب باید عملی و کاربردی باشد یعنی در زندگی روزمره ما کاربرد داشته باشد
برای مثال کاربرد جوش شیرین به عنوان یک ماده شیمیایی برای مخاطبان جذابیتی ندارد اما اگر کاربرد جوش شیرن در تمیزکردن سینک ظرفشویی چون در زندگی واقعی مردم کاربرد دارد، جذابیت بیشتری دارد.پس بهتر است نوشته هایمان جنبه ی کاربردی داشته باشند زیرا این سبک نوشته ها قابلیت تبدیل شدن به یک محتوای قدرتمند را دارند.

استفاده از تصاویرو ویدیوهای مختلف:

برای تولید محتوا سئومحور اولین روش برای تولید محتوا متن های جذاب و گیرا است اما ما نباید از مهم ترین حواس انسان یعنی حس بینایی غافل شویم.
انسان ها از طریق تصاویر مطالب را بهتر فرا میگیرند همچنین استفاده از عکس ها و فیلم های مختلف کمک بسیاری میکنند به تنوع ، رنگ و لعاب موجود در سایت ها.
تصاویر مخطبان را از بار سنگینی که مطالب و نوشته ها دارند نجات میدهد و مخاطبین را به نحوه ی آسان تری جذب خواهند کرد.

اهمیت شخصی سازی کردن محتوا:

نوشته ها و محتوای شما زمانی ارزشمند میشوند که آثار فکر و خلاقیت شما باشد نه صحبت ها و نوشته هایی که از دیگران بدست آورده اید، به همین دلیل تمام برند های حرفه ای و سرشناس از طریق بازاریابی محتوایی خاص خودشان توانسته اند شغل خود را گسترش دهند.

استفاده از محتوای روایی ،داستانی:

از دیرباز قصه ها با لحن روایی_ داستانی قبل فهم و عامه پسند بودند و برای فهم محتوایی کودکان وخردسالان از یک قصه جذاب استفاده میکردند که این امر موجب انتقال مطالب سخت و دشوار به آنان میشود.
گرچه کار راحتی نیست به خصوص زمانی که میخواهید برای یک کسب و کار داستان بسازید، باید مخاطبتان را به سوی هدف مورد نظر ببرد نباید از یاد ببریم که این داستان ها باید فراز و فرودی داشته باشند.

مخاطبان را غافگیر کنید:

برای مخاطبین تکرار یک مطلب خوشایند به نظر نمیرسد بنابراین باید سعی کنیم که به نکات غافلگیر کننده ای اشاره کنیم تا یکنواختی آن را از بین ببریم.
یعنی باید از استدلال های نو ، اطلاعات و ماجراهای جدید و شگفت آور، داده های غیرمنتظره و عجیب استفاده کنید.

شناختن مخاطب و ارزش برای آنان:

محتوایی که تولید میکنید باید موضوعاتی متناسب با مخاطبان هدف شما باشد، تا محتوای قدرتمندی شناخته شود.
برای مثال اگر کسب و کارتان مختص نوجوانان باشد باید به دنبال موضاعات مربوط به آنان بروید و برایشان ارزش قائل شوید، بنابراین تا زمانی که شما مخاطب هدفتان را نشناسید نمیتوانید به تولید محتوای جذابی برسید.

از بحث و جدال دوری نکنید:

ازموضوعات جنجال برانگیز دوری نکنید ، صرفا به دلیل اینکه با مخالفت مخاطبان روبرونشوید،این روش موجب تولید محتوای جذابی نمیشود برای جذابیت این موضوع باید چالش های مختلفی را قبول کنید زیرا یک محتوای قدرتمند از میان این همه چالش مخاطبان خاص و همیشگی خود را بدست می آورد.

کمک گرفتن از رسانه های مختلف:

برای قدرتمندسازی محتوا تنها به نوشته ها توجه نکنید بلکه ساختن یک محتوای چند بعدی آن را جذاب تر میکند ، استفاده از فیلم های موجود در آپارات یا یوتیوب برای بیان بهتر موضوعات هدف به کار میروند.
بازاریابی یک هدف بلند مدت است که زمان زیادی صرف آن میشود برای اینکه بسنجید، که با چه تغییراتی میتوانید محتوای قدرتمندی تولید کنید، به بیان دیگر محتوای جذاب ابزاری است برای رسیدن به بازاریابی.
از اینکه تا پایان این مقاله همراه ویا وب بودید سپاسگزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 87 = 93