توسعه کسب و کار

چگونه کسب و کارمان را سازماندهی کنیم؟

Rate this post

ایجاد کسب و کار و شروع آن نیازمند اجرایی اصولی است، تا بتوان از همان اول قدرتمند در حیطه کسب و کار ظاهر شد با عملی کردن روش های سازماندهی شده به گسترش درآمد یک کسب و کار منجر میشود.

تمرکز بر روی سازماندهی کسب و کار و روش های آن به فروش بیشتر ، سرمایه و درآمد بیشتر و نوآوری میشود. مهم ترین دلیل سازماندهی کسب و کار این است که بتوانید در یک زمان واحد تعادل را میان وظایف مختلف برقرار سازد.

اولین اصل تعریف کردن چشم انداز است:

منظور از چشم انداز یک کسب و کار مشخص کردن هدف و برنامه ها برای توسعه ی کسب و کار است که برای رسیدن به یک تجارت بزرگ نباید خودتان را به اهداف کوتاه مدت و درآمد های کوتاه مدت اکتفا کنید. با نگاهی کوتاه به کسب و کار های موفق قدیمی میتوانید دریابید که این افراد به روابط اقتصادی و تجارت های بزرگ فکر میکردند و فریب درآمد های موقت و کوتاه مدت را نمیخوردند.

دومین اصل داشتن تخصص است:

کسب کار ها وقتی میتوانند به موفقیت روز افزون دست پیدا کنند که با دانش و تخصص وارد زمینه های مختلف شوند به طوری که امروزه مشاغلی که به طور اصولی و تخصصی جلو میروند، حرفی برای گفتن دارند. زیرا به صورت حرفه ای میتوانند با حریفان خود به رقابت بپردازند و جایگاه خود را در بازار پیدا کنند.

سومین اصل خلاقیت و ایده پردازی است:

امروزه با وجود زیاد شدن مشاغل در یک زمینه، تنها میتوان با ایجاد تنوع و نوآوری در بازارهای رقابتی جایگاه خود را پیدا کرد اما باقی ماندن در این بازار کار هرکسی نیست که با خلاقیت و ایده پردازی میتوان خود را در دل مشتریان ثابت کرد و برای حفظ جایگاه علاوه بر ایده پردازی از سایر روش های سازماندهی کسب و کار بهره مند شد، که همین امر موجب میشود تا کسب و کارها برای همیشه در برترین جایگاه خود باقی بمانند.

چهارمین اصل شناختن مشتریان است:

با عرضه ی بهترین خدمات و کالا ها به مشتریان، باز هم افرادی پیدا میشوند که از شما راضی نباشند و تمایلی به خرید از شما را نداشته باشند اما آگاهی از توان خرید ،سلیقه و علایق مشتریان موجب میشود تا محصولات متنوعی را متناسب نیاز مشتری عرضه کنید، این را هم در نظر بگیرید که  امکان ندارد تمامی افراد جامعه مشتری شما باشند، پس باید تمام حواس تان را به روی مشتری ثابت و وفادار خود گذارید.

پنجمین اصل مجموعه ی حرفه ای داشتن است:

داشتن یک مجموعه حرفه ای هرچند کوچک، بهتر و کارآمدتر از یک مجموعه ی بزرگ و بدون ایده و تخصص است. افراد متخصص از فرصت ها بهترین استفاده را میکنند و موجب تسریع کار ها میشوند. همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم انجام کارها توسط افرادی که دارای تخصص و دانش کافی هستند موجب حرکت بهتر در بازار میشود و توانایی پیش بینی حرکت بعدی در بازار را دارند.

این امر موجب میشود متفاوت تر ظاهر شوید و مشتریان را با چالش ها و ایده های نو روبرو کنید حتی افراد متخصص از کپی کردن خودداری میکنند  زیرا زمانی که میان دو خدمات و کالا تفاوتی وجود نداشته باشد مخاطب به طور شانسی یک کدام را انتخاب خواهد کرد.

از اینکه تا پایان این مقاله همراه ما بودید سپاسگزاریم.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 7 =