دسته‌بندی نشده

چگونه تبلیغات محیطی بر روی کسب و کار ما اثر میگذارد؟

4.5/5 - (8 امتیاز)

چگونه تبلیغات محیطی بر روی کسب و کار ما اثر میگذارد؟

از گذشته تا به حال روش های بازاریابی تغییراتی بسیاری داشته است ، از جمله این تغییرات میتوان به تغییر محصولات اشاره کرد که با تغییر محصولات، افراد به فکر چاره ای برای شیوه ی جدید تبلیغات افتادند. سوالات زیادی برای افراد به وجود می آمد که چگونه تبلیغات خود را به روز کنند یا چگونه تبلیغات محیطی بر روی کسب و کار ما اثر میگذارد؟
تبلیغات محیطی از جمله موثرترین روش ها برای تجارت است برای مثال تبلیغات محیطی در ورزشگاه ها، راه آهن و مترو، بنرها ، تراکت ،پل های عابر پیاده و بیلبوردها را میتوان نام برد مثل تبلیغات شرکت های لبنیاتی نظیر میهن،دومینو و پاک به روی بیلبوردهای موجود در شهر ، که روزانه افراد زیادی به طور ارادی یا غیر ارادی با چشم خود تبلیغات را دنبال میکنند و این برای طراح بسیار مهم است که چگونه و با چه ایده ای نگاه مخاطبان را با خلاقیت خود شکار کنند زیرا خلاقیت مهم ترین اصل تبلیغات است.

پوستر ها از روش های تبلیغات محیطی ای بودند که در اواخر قرن نوزدهم بوجود آمدند. از این رو شرکت ها و سازمان ها برای تبلیغات محیطی خود از بنرها و پستر های تبلیغاتی استفاده میکردند، در واقع برای تبلیغات محیطی اصولا از وسایلی استفاده میشود که مردم مدام با آن ها در ارتباط اند.طوری که آگاهانه یا نا آگاهانه ساده ترین انواع تبلیغات محیطی بیلورد های سطح شهر است.
چرا تبلیغات محیطی موثر است؟

تبلیغات محیطی مکمل تبلیغات مجازی هستند که با ترکیب این روش ها به آسانی میتوان به بازاریابی و فروش فوق العاده رسید، این تبلیغات کمک شایانی به شناخت محصولات و خدمات میکند ، همچنین باعث برندسازی و رشد برند یک کسب و کار در بین مردم میشود، بنابرین برای تحکیم شدن برند های تجاری تاثیر تبلیغات محیطی غیرقابل انکار است.

تاثیر تبلیغات محیطی از منظر روانشناسی:

 

. افزایش دسترسی مردم

شاید یکی از مهم ترین اثرات تبلیغات محیطی بیشتر شدن دسترسی مردم است  زیرا پوستر ها و بیلبورد ها در مسیر ها و راه های پرتردد مردم قرار دارند ، این اطمینان را حاصل میکند که در معرض دید افراد بیشتری قرار گیرد.باید ترکیب رنگ و نور و محیط را در جذب مخاطبان در نظر داشت ، به علاوه بیلبورد های مدرن در حال توسعه هستند ، مانند بیلبورد های کامپیوتری،سه بعدی، تکنولوژی های دیجیتال و نور پس زمینه است.

. رساندن پیام

رساندن پیام به انسان ها زمانی ممکن میشود که نسبت به آن موضوع متمرکز شوند که این امر زمانی ممکن میشود که افراد از سایر عوامل محیطی فارغ شوند.امروزه مردم به دلیل پیچیدگی ها و مشکلات روزمره شان به تبلیغاتی که در محل رفت و آدمدشان است توجه بیشتری میکنند.
همچنین اگر بتوانید پیام خود را به صورت کوتاه و معنادار به خواننده برسانید ، تاثیر تبلیغات محیطی بسیار بیشتر میشود، استفاده از رنگ های مختلف تمایل افراد را برای خواندن مطالب چندین برابر میکند.

. بیشتر شدن آگاهی افراد

بااستفاده از آن میتوانید خودتان را سر زبان ها بیندازید همچنین برای رشد بیشتر و استحکام کسب و کارتان نباید از این روش چشم پوشی کنید زیرا اگر شما صاحب شغلی باشید ، برای رقابت با سایر کسب و کار ها باید به این روش متوصل شوید.

. ایجاد توسعه و رشد پایدار

مهم ترین نتیجه برای اهداف کسب و کار رشد و توسعه و در نهایت افزایش درآمد است، که بازاریابی برای هر شرکت و کسب و کاری منحصر به فرد است ، به همین دلیل تاثیر مستقیمی به روی درآمد افراد خواهد گذاشت.
برای داشتن رشد و توسعه پایدار ، تبلیغات باید تاثیرگذار باشند. که بیلبورد ها از این نظر بهترین هستند زیرا به مدت چند شبانه روز در معرض دید مردم هستند به همین دلیل این امر موجب دیده شدن کسب و کارتان توسط عموم مردم میشود ، حتی نصب بیلبوردها در سطح شهر نسبت به سایر روش های بازاریابی ارزان تر تمام میشود.

استفاده از این نوع تبلیغات یکی از کاربردی ترین روش ها است و در بسیاری از موارد به دلیل امتیازات بالایی که این روش دارد نسبت به سایر روش های موجود توسط صاحبان کسب و کار انتخاب خواهد شد. همچنین داشتن ایده و نوآوری بیشتر، پله ی بزرگی را در زمینه ی مقبولیت محصولات خود بوجود می آورد.
از این که تا پایان این مقاله همراه ویاوب بودید سپاسگزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

71 − = 62