مالی

نرم افزار حسابداری و مالی و تاثیر آن بر روی کسب و کار!

حسابداری و مالی
Rate this post

در قرن 21 اکثر کسب و کارها خود را با دنیای امروزی وفق داده اند. حسابداری هم از این قاعده مستثنی نیست. طراحان و برنامه نویسان برای رشته ی حسابداری برنامه های متعددی طراحی کردند و دقت و سرعت را در این حوضه بالا بردند. امروزه اکثر مشاغل برای حسابداری، انبار داری، حقوق و دستمزد و به طور کلی اطلاع داشتن از وضعیت حساب و کتاب خود از نرم افزار های حسابداری و مالی استفاده می کنند.

حسابداری یک سیستم اطلاعاتی است که اطلاعات مالی یک سازمان را در یک دوره ی مالی جمع آوری، تجزیه و تحلیل، اندازه گیری، طبقه بندی و ثبت میکند.

ورودی                    پردازش          خروجی

اطلاعات(خام)        پردازش         گزارش های مالی (پردازش شده) 

قدمت حسابداری به 3600 سال قبل از میلاد برمیگردد طوری که پرداخت دستمزد کارگران یا کنترل خزانه ی شاهی بر روی لوح های باستانی ثبت می شد. در حدود 500 سال قبل علم حسابداری توسط پدر علم حسابدرای آقای لوکا پاچیولی رفته رفته مانند سایر علم ها پیشرفت کرد. پاچیولی بر روی حسابداری دو طرفه و مفهوم بدهکاری و بستانکاری تاکید داشت. با گذر زمان ثبت هایی که بر روی لوح های گلی حکاکی می شد جای خود را به ثبت های کاغذی داد.

علم حسابداری کمک شایانی به کسب و کارها و حتی دیگرعلم ها کرد. طوری که در دوره ی رنسانس رشد و پیشرفت را به ارمغان آورد. در قرن سیزدهم جمهوری های کوچکی به دور از سلطه پادشاهان فئودال درایتالیا شکل گرفت که باعث شد فضای سیاسی _ اقتصادی مناسبی شکل بگیرد که موجب پیشرفت تجارت شد و تجارت از شکل ساده و انفرادی به شکل مستقل درامد و به رسمیت شناخته شد. این تجارت گسترده به شکل دو طرفه ادامه یافت طوری که با خرید و فروش ماهیت های بدهکار و بستانکار مورد استفاده قرار گرفت.

حسابداری بعد از انقلاب صنعتی

قبل از انقلاب صنعتی حسابداری فقط وظیفه ثبت مبادلات تجاری را داشت ولی با وقوع انقلاب صنعتی و ورود ماشین آلات به کارخانه ها تحولی جدید در حسابداری نیز شکل گرفت. صنعتی شدن کارخانه ها و پیدایش کارخانه های کوچک و بزرگ و تولید حجم انبوهی از کالا تولید شد و رقابت شگرفی بین کارخانه ها به وجود آمد لذا برای هزینه یابی بهای تمام شده کالاها حسابداری صنعتی به وجود آمد. بخش مهم در حسابداری صنعتی دارایی های ثابت هستند که در بهایابی استفاده میشوند و مفهموم استهلاک را در پی دارند.

حسابداری بعد از جنگ جهانی دوم

پس از جنگ جهانی دوم ویرانی های زیادی در کشورهای جنگ زده به وجود آمده بود طوری که کشور های اروپایی و ژاپن برای رسیدن به توسعه و پیشرفت های مد نظر خود سیاست های مالیاتی را در پیش گرفتند و افراد را به سرمایه گذاری تشویق میکردند. دولت ها علاوه بر پیش گرفتن سیاست های مالیاتی و تشویق به سرمایه گذاری، شروع به منتشر کردن اوراق بهادار کردند. جنگ جهانی دوم و فعالیت هایی که دولت ها برای بهبود بخشیدن به اقتصاد خود انجام دادند باعث شد برای بار دیگر توجه زیادی به علم حسابداری شود.

حسابداری نوین

در قرن بیستم با وجود صنعتی شدن و کنارگذاشتن حساب و کتاب کاغذی، حسابداری با نرم افزار های مخصوص خود و با سیستم های الکترونیکی انجام میشود. ثبت اسناد و محاسبه ی اعداد و ارقام درحسابداری باید با دقت زیاد انجام شود که نرم افزارهای حسابداری کار ما را آسان تر میکند.

قدرتمند ترین نرم افزارهای حسابداری و مالی خارجی

نرم افزار حسابداری FreshBooks

این نرم افزار برای مشاغل و کسب و کارهای کوچک مناسب است. از ویژگی های این نرم افزار میتوان به یاداوری اتومات پرداخت های دیرهنگام، لینک های پرداخت اهرمی، بررسی های حواله های بانکی اشاره کرد. این نرم افزار حسابداری به طور دائم به بانک نیز متصل است.

نرم افزار حسابداری netsuit

نقطه قوت این نرم افزار پشتیبانی قدرتمند برای کاربران این نرم افزار به طور رایگان است. این نرم افزارقابلیت پرداخت ها معین، قابلیت تطبیق با استراتژی های مختلف را دارد و پروسه ارسال نمودن فاکتور و دریافت نمودن پرداخت را آسان تر می کند.

نرم افزار حسابداری quick box

این نرم افزار برای کسب و کارهای کوچک مناسب است. ثبت درخواست وام و سرمایه گذاری، ثبت لحظه ای رویدادهای مالی و همگام شدن با سرویس مشتریان نیز در این نرم افزار وجود دارد.

 

قدرتمند ترین نرم افزارهای حسابداری و مالی کشور

نرم افزارحسابداری سپیدار سیستم

این نرم افزار یکی از جامع ترین و کامل ترین نمونه های نرم افزارهای حسابداری داخلی است. از نقاط قوت، تبدیل ارزهای مختلف به ارز پایه در عملیات تجاری و صدور سند تسعیر ارزی است، امکان قیمت‌گذاری موجودی کالای انبار در زمان‌های دلخواه و به روش میانگین موزون، مانده گیری از حساب صندوق و بانک است.

نرم افزار حسابداری تراز سامانه

از ویژگی های این نرم افزار به چند زبانه بودن نرم افزار، تنوع در گزارش گیری، بهینه سازی شدن با توجه به نیاز مشاغل(customize)، پشتیبانی قوی، قابلیت اتصال به پنل sms اشاره کرد.

مشاغلی که به دنبال توسعه و پیشرفت، در روند کاری خود هستند علاوه بر خلاقیت و نوآوری به میزان درآمد و هزینه ها و طور کلی فعالیت های مالی خود اشراف دارند.

برای مشاوره رایگان و خرید نرم افزار میتوانید با (ویاوب) در ارتباط باشید.

از همراهی شما تا پایان این مقاله سپاس گزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

64 − 59 =