سئو چیست؟

سئو چیست؟

سئو چیست؟

سئو چیست؟چگونه کار میکند؟ سالانه در دنیا اینترنت میلیون ها عبارت سرچ می شوند، عبارت هایی که گاهی در آنها سوال وجود دارد، گاهی هدف از سرچ خرید، گاهی هردو! در آینده نزدیک شرایط زندگی به شکلی میشود که تمام مردم مجبور استفاده از فروش و خرید آنلاین میشوند!

دنیای وب نقش بسیار بزرگی در فروش آنلاین در چند سال اخیر داشته و دارد اما چگونه؟ اصلا این اتفاق چگونه رخ داد؟ چطور در فروش آنلاین شما هم میتوانید نقشی داشته باشید؟ جواب این سوال کوتاه است وب سایتی قوی و به همراه “سئو “فوق العاده.

سئو (seo)

سئو یا همان (search engine optimization) به معنی ساده یعنی آماده کردن وب سایت برای رتبه گیری و یا فروش در اینترنت! اما اگر بخواهیم فنی تر توضیح دهیم سئو یعنی انجام فعالیت هایی مانند لینک سازی، انتشار بلاگ و…

هدف از سئو چیست؟

هر وب سایتی وقتی طراحی می شود برای آن برنامه ای وجود دارد که یکی از آنها سئو است! اما چرا؟ هدف از انجام سئو چیست؟ در سئو همیشه هدف رتبه گیری در بین وب سایت های رقیب نیست ، بلکه ما در سئو قصد فروش بهتر، دیده شدن در دنیا اینترنت و… را داریم.

برجسته ترین هدف ها در سئو:

جدیدترین و بهترین ابزار برای تبلیغ

به ایجاد برندینگ کمک بسزایی می کند

دیده شدن در موتور های جستجو

افزایش فروش محصولات شما

افزایش بازدید وب سایت شما

برای مثال شما یک فروشگاه لوازم آرایشی بهداشتی دارید شما می توانید با طراحی وب سایت فروشگاهی و سئو آن به فروشی باور نکردنی برسید و در رقابت با رقبای خود برنده باشید.

شما می توانید با ارتباط با بخش طراحی وب سایت و سئو شرکت ویاوب تمامی نیاز های خود را به ما بسپارید.

انواع سئو

سئو داخلی: همانطور که از اسم آن پیداست سئو داخلی یعنی تمام استراتژی ها و عملیات سئو که در داخل وب سایت انجام شود یا به زبان حرفه ای تر یعنی انجام فعالیت هایی از قبیل کلمات کلیدی، محتوا و… را سئو داخلی می گویند.

سئو خارجی: تمام فعالیت هایی که خارج از وب سایت انجام می شود را سئو خارجی گفته می شود. سئو خارجی به چند استراتژی وابسته است،استراتژی هایی نظیر لینک سازی، فعالیت در فضای مجازی، برندسازی و…این استراتژی ها کمک بزرگی در سئو وب سایت شما می کند.

روش های سئو

سئو کلاه سفید

سئو کلاه سفید نوعی از سئو است که کاملا از قوانین موتور های جستجو پیروی می کند. اصطلاحا این نوع از سئو بی نقص ترین و سالم ترین روش برای سئو وب سایت شما است. اما در سئو کلاه سفید از چه قوانینی پیروی می شود؟ گوگل قوانین مختلف و پیچیده ای برای وب سایت ها در گذر زمان تعیین کرده است مانند کپی نکردن از محتوا وب سایت های دیگر برای وب سایت خود و قوانین مختلف دیگر که برای سئو کلاه سفید، شما نیاز دارید تا از آنان استفاده کنید و وب سایت خود را در مسیر درست سئو کنید و در کلمه های کلیدی رتبه برتر را کسب کنید.

سئو کلاه خاکستری

این نوع از سئو در بین کلاه سفید و سیاه قرار دارد و در طولانی مدت میتواند به سئو وب سایت شما آسیب وارد کند. در سئو کلاه خاکستری شما هم قوانین را رعایت میکنید و هم قوانین را زیر پا میگذارید برای مثال شما یک شهروند در حال رانندگی هستید و گوگل هم پلیس این مسیر است اگر شما قوانین را رعایت کنید پلیس با شما کاری ندارد و اجازه می دهد که شما به رانندگی ادامه دهید(کلاه سفید) اما اگر قوانین را رعایت نکنید پلیس می تواند شما را از رانندگی باز دارد و اجازه به رانندگی شما ندهد و میتواند به شما هشدار دهد و یا شما را از رانندگی ممنوع کند. این معنی ساده ای از سئو کلاه خاکستری بود.

سئو کلاه سیاه

خطرناک ترین نوع و روش سئو! سئو کلاه سیاه یعنی زیر پا گزاشتن قوانین خود برای رسیدن به هدف های وب سایتتان! در این روش شما از گوگل رتبه برتر را سریعتر دریافت میکنید اما این رتبه موقت نیست!

سپاس از اینکه تا پایان این مقاله همراه ما بودید امیدواریم اطلاعات مفیدی را با شما به اشتراک گذاشته باشیم.