دسته‌بندی نشده

تولید محتوا و انواع آن

Rate this post

تولید محتوا و انواع آن

 تولید محتوا ارتباط تنگانگی با اینترنت و وب سایت ها دارد، البته انواع تولید محتوا فقط مربوط به وب سایت ها نمی باشد بلکه هرچیزی که مربوط به تولید و نمایش محتوا باشد، به نحو خودش تولید محتوا محسوب میشود.مانند عکس ها در فضای مجازی نظیر اینستاگرام،ویدیو و تیزر های تبلیغاتی،کاتالوگ ها و پوسترها تولید محتوا به حساب می آیند.

اما این سوال پیش می آید که تولید محتوا چیست؟ این سوالی است که برای رسیدن به جواب آن لازم است که به طور عمیق و اساسی انواع تولید محتوا و اشکال آن را بشناسید و اهداف خالق تولید محتوا را از طرف خالق آن اثر دریابید در ادامه تولید محتوا را به طور کلی بررسی میکنیم و اهداف هرکدام زیر نظر بگیریم.

انواع محتوا ها

محتوای صوتی :

یکی از روش های مناسب برای فهم کاربران استفاده از فایل های صوتی است نظیر پادکست ها، کتابهای صوتی که امروزه طرفداران بسیاری پیدا کرده است ، زیرا  اهمیت هزینه مناسب و صرفه جویی در زمان مخاطبان امروزی  ملموس و قابل مشاهده است.

محتوای ویدئویی:

یکی از محبوب ترین روش هایی که میتوان میان کاربران نام برد ، محتوای ویدئویی است که یکی از روش های دقیق در زمینه ی جذب مخاطبان است، زیرا مخاطبان هدف محتوا را به صورت تصویری و صوتی همزمان دریافت میکنند، به علاوه این محتوا قابلیت اجرا در شبکه های اجتماعی ،سایت ها و کانال های ویدئویی را دارند به همین دلیل با استفاده از مدل ها و انواع گوناگون ویدئوها میتوانید مخاطب جذب کنید.

محتوای اینفوگرافیک:

یکی از روش های جدید و نوین در تولید محتوا است به طوری که شما میتوانید به روی عکس ها توضیحات کوتاهی بنویسید تا کاربران با محصولات شما به طور کامل آشنا شوند  و از توضیحات مفیدی برخوردار شوند.

محتوای عکسی:

 یکی دیگر از روش های جذب مخاطبان محتوای عکسی است به طوری که مخطب با سرچ کلمه مورد نظر میتواند عکس های مربوط به آن را مشاهده کند، به طوری که کاربر میتواند با انتخاب عکسی که شما قرار داده اید وارد سایت شما شود که از جمله روش های جذب مخاطب از قبیل مقالات و نوشته ها است.

محتوای پوستر و کاتالوگی:

با قرار دادن پوستر ها و کاتالوگ ها در سایت و اینترنت شما میتوانید همزمان محصولات شرکت و کسب و کارخود را به مخاطبان نشان دهید ،به علاوه میتوانید برای جذب بیشتر مخاطبان از جملات انگیزشی استفاده کنید.

امروزه از این روش تولید محتوا در شبکه های اجتماعی بسیار دیده میشود به طوری که مخاطبان بادیدن کاتالوگ ها به سوی سایت شما هدایت میشوند.

محتوای متنی:

این روش تولید محتوا یکی از قدیمی ترین روش ها است به طوری که میتوانید تولید محتوای خودتان را براساس  کلمه و کلید واژه هایی مشخص کنید در این صورت کاربران با سرچ آن کلمه میتوانند از طریق سیستم های جستجو ، وارد سایت شما شوند به همین دلیل شمارا به مطالعه وبلاگ ما که راجب مبحث سئو کردن متون است، توصیه میکنیم.

و اما محتوای متنی انواعی دارد که هرکدام از آنها براساس نوعی که دارند اصول و شرایط مخصوص خودشان را دارند.

انواع محتوای متنی:

محتواهایی که براساس مکان انتشار از همدیگر مجزا میشوند نظیر: ایمیل، مقاله و وب سایت، خبرنامه، پیامک و محتواهای شبکه اجتماعیو…

محتواهایی که براسا نوع نگارش از همدیگر مجزا میشوند نظیر: متن های تخصصی، مقاله های پژوهشی، ترجمه ،گزارش، متن های تبلیغاتی،محتوای متنی عمومی و…

محتوای وبینار:

یکی دیگر از روش های جذب مخاطبان تولید محتوا به شکل وبینار است که به صورت کوتاه و محدودی در سایت قرار میگیرد  و مخاطب در سایت شما میتواند به صورت مجازی و آنلاین با محصولات شما آشنا شود و سولات خود را از طریق صفحه های ارسال پیام برای شما بفرستد که امروزه یکی از روش های موفق محسوب میشود.

محتوای دمو:

محتوای دمو در واقع ساخت یک ویدئو کوتاه یا نسخه نمایشی است برای مثال پیش نمایش هایی که در بازی های رایانه ای وجود دارد  که با این سبک میتوانید پیش نمایشی از محصولاتتان را که مشتری قصد خرید دارد را نمایش دهید.

محتوای وبلاگی:

وبلاگ ها در سئو سایت تاثیر مثبتی دارند به طوری که وبلاگ میتوان همان بلاگی تلقی کرد که به صورت ویدئویی درآمده است پس اگر پست هایتان را ویدئویی کنید ، نتیجه ی مطلوبی خواهید گرفت.

از اینکه تا پایان این مقاله همراه شرکت ویا وب بودید سپاسگزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

37 − 31 =