فروش

تقویت فروش باورنکردنی با این روش ها!

5/5 - (2 امتیاز)

تقویت فروش
خرید و فروش از گذشته تا به امروز در جریان بوده و درآینده نیز ادامه خواهد داشت.زیرا انسان به تنهایی قادر به برآوردن نیازهای خود نیست. انسان همواره نمیتواند به عنوان پزشک خود را معالجه کند و برای خود دارو تهیه کند. درنتیجه انسان برای گذراندن زندگی خود باید با هم نوعان خود تعامل کند.
قبل از ورود به مبحث تقویت فروش بهتر است ابتدا توضیحی مختصر در مورد فروش ارائه دهیم.
فروش یعنی تحویل دادن کالا و خدمات به تقاضا کنندگان آن در ازای دریافت هزینه. خریدار به واسطه ی فروشنده محصول یا خدمات را انتخاب کرده و از آن بهره میبرد،درواقع فروش نقطه ی شروع بازاریابی است.
تاریخچه ی فروش:
خرید و فروش در گذشته در قالب تهاتر یا همان مبادله ی کالا به کالا صورت میگرفت اما با پیدایش پول های فلزی و کاغذی این نوع مبادله از عرصه ی مبادلات خارج شد. اما امروزه خرید و فروش با پول های فلزی و کاغذی کمتر شده و خرید و فروش به صورت اینترنتی صورت میگیرد و مردم در سراسر دنیا از خرید اینترنتی استقبال کرده اند. طوری که بسیاری ازخرید های دنیا به صورت اینترنتی انجام میشود.
تاریخچه اولین فروش اینترنتی برمیگردد به سال 1994 که اختصاص پیدا میکند به شرکت پیتزا هات(pizza hut)، درهمان سال امنیت لایه انتقال توسط شرکت نت اسکیپ(SSL) ابداع شد وخرید اینترنتی به همین وسیله صورت گرفت. در سال بعد شرکت آمازون فعالیت خود را شروع کرد.
بزرگترین فروشگاه اینترنتی:
شرکت آمازون درشهرسیاتل آمریکا تاسیس شد ابتدا فعالیت خود را با فروش کتاب آغاز کرد اما این شرکت به مرور زمان فعالیتش را در زمینه های مختلف مانند لباس،کفش و…. گسترش داد.به همین ترتیب آمازون تمامی کالا ها وخدمات را به مشتریان در سراسر جهان ارائه داد و شعبه های مختلفی را تاسیس کرد.
در این سایت امکان مطالعه قسمتی از کتاب هایی که میفروشند را برای مشتریان خود در نظر گرفته است، جالب است بدانید که این شرکت به دلیل فناوری پیشرفته و نوین چاپ کتاب به محض سفارش کتاب امکان چاپ آن وجود دارد به همین دلیل نیاز به داشتن انبار نیست.

چگونگی فروش بیشتر:
برای فروش بیشتر باید متوجه انتظار مشتری شوید ودنبال برطرف کردن نیاز های مشتریان باشید.
برای افزایش فروش در کتاب ها و مقالات مختلف میتوان روش های مختلفی را بدست اورد ولی در واقع معجزه ای برای فروش بیشتر وجود ندارد ما باید آگاهی خود رابرای افزایش شناخت مایحتاج مشتریان، ویژگی های محصولات وشناخت صحیح هدف کسب و کار است.
راه های تقویت فروش:
شناخت کامل محصولات: ما ابتدا باید محصولی را که میخواهیم بفروشیم را به درستی بشناسیم واطلاعات خود را افزایش در این زمینه افزایش دهیم.
شناخت رقیبان و تحقیق درمورد آنان: با تحقیق در مورد رقیبان خود در بازار و اشنایی با راهکار های آنان میتوان درجهت ایده گیری در کسب و کار خود استفاده کرد،حتی میتوان از نقاط ضعف انان درجهت افزایش فروش خود بهره برد.
شناخت مشتریان و جامعه: مشتریان بزرگترین سرمایه یک کسب و کار محسوب میشوند،بنابراین باید با شناخت دقیق جامعه هدف، شرایط سنی،سلیقه مشتری وتوانایی مالی آنان به کسب کار خود رونق دهیم.
شناسایی مشکلات و برطرف کردن آن:گاهی مشکلات واضح هستند و شما میدانید که اشکال کار در کجاست و با امکانات موجود میتوان آن ها را برطرف کرد،اما گاهی مشکلات واضح نیستند باید با ارائه کردن خدمات به مشتریان و نتیجه گیری از آن اشتباهات را برطرف کرد.
درنظر گرفتن جایزه برای مشتریان وفادار: شرکت های قدرتمند برای ارتباط نزدیک بین فروشنده ومشتریان یک برنامه ای به عنوان تشویق برای مشتریان وفادار در نظر میگیرند زیرا باید تفاوتی میان مشتریان وفادار با مشتریانی که فقط یکبار از شما خرید کرده اند باشد.

نتیجه گیری:
همان طور که مطالعه کردید متوجه شدیم که در دنیای امروزی ما، اینترنت چه در زندگی و چه در کسب و کار نقش شایانی دارد و باید هرچه سریع ترجایگاه خودمان را در دنیای اینترنت کسب کنیم.
شرکت ویاوب تمامی خدمات مربوط به افزایش فروش در بستر اینترنت را ارائه میدهد درصورت نیاز به مشاوره به صفحه ی تماس با ما مراجعه نمایید.
سپاس از اینکه تا پایان این مقاله همراه ما بودید امیدواریم اطلاعات مفیدی را با شما به اشتراک گذاشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 3 =